Kartlı ve Şifreli Geçiş

KARTLI GEÇİŞ SİSTEMLERİ

Kartlı geçiş sistemleri , giriş çıkış kapılarının kontrollü kullanılması için kullanılan sistemlerdir.

Günümüz teknolojisi standartlarında artık birçok alanda kullanımı zaruri hale gelen kartlı geçiş sistemleri , diğer bir adıyla yani access kontrol sistemleri olarakta anılmaktadır.

Kartlı geçiş sistemleri kullanıcı bazlı çalışan sistemler olduğu için mekana yada kullanıma yönelik tercihlerin doğru yapılması gereklidir.

En basit hali ile yetkili birinin bir kapıdan girebilmesi yada çıkabilmesi olarak düşünülebilir.

Aslında kartlı geçiş sistemleri bunun yanında çok daha karmaşık senaryoları olan alanlardada farklı şekil ve işlevsellik özellikleriylede kullanılmaktadır.

Bir kişinin bir kapıda kartı varsa girmesi en basit yöntemdir.Fakat o kişinin hangi kapılardan hangi günlerde geçebileceği, o günlerin hangi saat aralıklarında geçebileceği, o günlerin o saat aralıklarında kaç defa geçebileceği gibi detaylı senaryolar oluşturulabilmektedir.

Bir kartlı geçiş sistemi bir bina kapısı açmak için kullanılabileceğiniz gibi, bir spor salonunda üyelik ve aidat kontrolünüde yönetebilirsiniz.

Örnekleri çoğaltmak istersek bu mekanların arasına yemekhane geçiş kontrolünüde koymak mümkündür.

Bir yemekhanede yemek yiyenlerin hangi günlerde hangi saat aralıklarında kaç defa yemek yemek için yemekhane kapısından yada turnikesinden geçmesi denetlenebilir.

Hızlı iletişim
  • 02247156423
  • 02247156423
  • info@nicebilisim.com
İletişim Formu
Hızlı iletişim